صنایع تولید و چاپ لفاف

 

ممانعت كنندگي فيلم‌هاي محصولات غذايي

      فيلم هاي با ممانعت کنندگي بالا موجب افزايش ماندگاري و کاهش تعداد مراحل توليد محصولات غذايي مي‌شود.
سازگاري فيلم هاي مذکور با مواد غذايي محتوي چربي هاي غير ترانس، فرصت‌هاي جديدي را پيش روي توليد کنندگان محصولات غذايي قرار داده است.

      توليد کنندگان محصولات غذايي فاسد شدني به خوبي مطلع هستند که درج تاريخ انقضاي طولاني تر بر ظروف محصولات غذايي تأثير به سزايي در تصميم گيري مشتري در انتخاب نوع و برند مورد نظر دارد. حتي در صورتي‌که خريدار از قبل برند محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده باشد، به طور طبيعي تمايل دارد، کالايي را خريداري نمايد که ديرترين تاريخ انقضا را داشته باشد. اين موضوع باعث مي‌شود، محصولاتي که تاريخ انقضاي زودتري دارد جذابيت کمتري داشته باشد. 
    اين معضل با توجه به روند رو به افزايش حذف روغن هاي نباتي هيدورژنه که شامل چربي هاي ترانس است، پررنگ تر هم مي‌شود. از اين روغن‌ها به شکل معمول براي طولاني کردن ماندگاري محصولات غذايي نظير چيپس، مواد غذايي آماده و شيريني ها استفاده مي‌شود. اما بسياري از روغن‌هاي خوراکي که جايگزين چربي هاي ترانس مي‌شوند در برابر اکسيژن و رطوبت حساس تر هستند. اين مطلب به اين معنا است که بسته بندي مواد غذايي جديد که با روغن هاي جايگزين ساخته مي‌شوند، نيازمند استفاده از ظروفي است که بازدارندگي بيشتري در برابر رطوبت و اکسيژن داشته باشند. اگر اين غذاها در ظروفي که براي بسته بندي غذاهاي محتوي چربي ترانس مورد استفاده قرار مي‌گيرد، بسته بندي شود، ماندگاري به نسبت کوتاه‌تري خواهد داشت و ريسک ضرردهي شرکت توليد کننده بيشتر مي‌شود.

      توليد کنندگان محصولات غذايي براي دست‌يابي به بازدارندگي بالا در برابر عبور اکسيژن و بخار آب و افزايش ماندگاري کالاهاي فاسد شدني از ظروفي استفاده مي‌كنند که در ساخت آن ها از فيلم پلي پروپيلن روکش دار استفاده شده است. معمولا پلي پروپيلن روکش شده با PVdC، فويل آلومينيومي يا ترکيب پلي پروپيلن با مواد فلزي ممانعت کننده مورد استفاده قرار مي‌گيرد. در ميان سه گزينه مذکور، ورقه فويل آلومينيومي اساسا در برابر رطوبت واکسيژن نفوذ ناپذير است؛ نرخ عبور بخار آب (MVTR) و اکسيژن (OTR) فويل آلومينيومي نزديک به صفر است. با اين حال ظروفي که در ساخت آنها از فويل استفاده مي‌شود هنگامي که مراحل توليد، دسته بندي در کارتن، توزيع در قفسه ها را پشت سر مي‌گذارند وتوسط مصرف کننده مورد استفاده قرار مي‌گيرند به علت دست به دست شدن و جابه‌جايي در مراحل مذکور دچار پارگي و يا سوراخ در ورقه فويل آلومينيومي مي‌شود. علاوه بر اين فويل آلومينيومي مستعد ايجاد تا شدگي و چين وچروک‌هاي دائمي است که موجب مي‌شود ظرف ماده غذايي قديمي تر و کهنه تر از آنچه هست به نظر برسد.

     در ساخت ظروفي که در معرض شرايط سخت جابه‌جايي و دست‌كاري قرار مي‌گيرند به طور معمول از روکش هاي PVdC و OPP استفاده مي‌شود. اين روکش ها واجد ترکيب بي نظيري از خصوصيات مکانيکي، ممانعت کنندگي و زيبايي ظاهري است. با اين وجود، توليد ظروف با اين نوع روکش به واسطه دو مرحله اي بودن فرآيند توليد و چگالي بيشتر اين روکش ها که باعث مي‌شود بازدهي کمتري داشته باشند، گران است. در کاربردهايي که تنها به يکي از خصوصيات ممانعت کنندگي در برابر اکسيژن و رطوبت نياز باشد، استفاده از فويل يا روکش PVdC ايده آل است؛ البته استفاده از روکش هاي PVdC مشکلات زيست محيطي هم دارد. افزايش فشارهاي جهاني در مورد استفاده از مواد هالوژن در ظروف پلاستيکي متداول باعث شده است، توليد کنندگان تمايل به حذف روکش PVdC از کاربردهاي بسته بندي داشته باشند و به دنبال جايگزيني باشند که کارايي مشابه يا حتي بهتر داشته و در عين حال از نظر اقتصادي مقرون به صرفه باشد.  
     امروزه، پيشرفت صنعت در فن آوري توليد پلي پروپيلن جهت دار به روش کو اکستروژن (co-extruded OPP) گزينه هاي ارزش‌مند و جديدي را در خصوص بازدارندگي بالا پيش پاي صنعت بسته بندي و مصرف کننده نهايي مي‌گذارد. ميزان ممانعت کنندگي OPP  متالايز که ممانعت کنندگي فوق العاده بالايي دارد، در برابر نفوذ اکسيژن و رطوبت تقريبا به اندازه فويل آلومينيومي است. در واقع ميزان ممانعت کنندگي برخي از فيلم هاي متالايز جديد در حدود يکصد برابر ميزان ممانعت کنندگي نسل قبلي اين فيلم ها است. به اين ترتيب توليد کنندگان محصولات غذايي هم از مزيت تاريخ انقضاي ديرتر بهره مند مي‌شوند و هم از منافع اقتصادي انعطاف پذيرتر شدن چرخه توليد بهره مند مي‌شوند چرا که تاريخ انقضاي طولاني تر نياز به جايگزيني محصولات ذخيره شده با کالاهاي جديد را کاهش مي‌دهد.

     از جمله پيشرفت‌هاي مهم ديگر فن آوري ساخت فيلم هاي شفاف با خاصيت ممانعت کنندگي بالا است. اين فيلم ها اگرچه ممانعت کننده رطوبت نيست، در برابر عبور اکسيژن ممانعت کنندگي بالايي دارد که قابل مقايسه فيلم هاي فلز کاري شده معمول است. اين فيلم ها گزينه‌هاي بيشتري را در اختيار توليدکنندگان ظروف و مصرف کننده نهايي قرار مي‌دهد. (لازم به ذکر است فن‌آوري هاي مرتبط با ساخت فيلم هاي داراي ممانعت کنندگي بالا و فوق العاده بالا توسط شرکت‌هاي دارنده اين فن‌آوري ها مثل Toray Plastics (واقع در ايالات متحده) به شکل انحصاري نگريسته مي‌شود.
      هر دو نوع فيلم جديدي (فيلم هاي متالايز و شفاف) که هم اکنون به شکل فيلم هاي چند لايه و مسطح در دسترس است هنگام استفاده در ظروف انعطاف پذير خصوصيات ممانعت کنندگي خود را حفظ مي‌کند. اين فيلم ها به علت خاصيت منحصر به فرد ممانعت کنندگي، علاوه بر کارکرد هاي بسته بندي مواد غذايي به خصوص مواد غذايي فاقد چربي ترانس، در کاربردهاي گوناگوني مثل بسته بندي غذاي حيوانات، محصولات کشاورزي، شيميايي و دارويي نيز امکان استفاده دارند. از اين رو فيلم هاي مذکور فرصت‌هاي تجاري جديدي را در دسترس قرار مي‌دهد.

    صنایع ایران با وجود كادر مهندسي بسيار قوي ،‌تجهيزات توليدي تخصصي و انحصاري ، تعهد و التزام پرسنل و مديريت شركت به امر كيفيت و تحويل به موقع ، همكاري با توليد كنندگان معتبر داخلی ، وجود شبكه گسترده فروش و خدمات باعث گرديد اين شركت در مدت فعاليت چند ساله خود در زمینه های زیر سر بلند از انجام كليه سفارشات در يافتي ، نامي نيك از تلاش صنعتگر ايراني در صنایع داخلی بر جاي بگذارد.

 

     - ارائه خدمات مشاوره در زمینه های  مختلف صنایع ( برندینگ, طراحی لوگو, چاپ و تبلیقات )

     - مطالعات مکان یابی و مطالعات بازارهای هدف صنایع

     - مطالعات امکان سنجی و طرحهای توجیهی صنایع

     - طراحی و احداث واحدهای صنایع ( تاسیسات و ابنیه )

     - اصلاح, ارتقاء و تامین تجهیزات و ملزومات واحدهای صنایع

    - تامین و تدارک کلیه لوازمات صنایع ( ابزارآلات, ملزومات ایمنی, ماشین آلات صنعتی, ماشین سازی, برق, الکترونیک, اتوماسیون صنعتی, انرژیهای نو و پاک )

     - همکاری آموزشی و مشاوره ای در طراحی و پیاده سازی واحدهای صنایع ( صدور کلیه گواهینامه های استاندارد بین المللی ISO )

     - فن آوری اطلاعات و ارتباطات واحدهای صنایع ( سخت افزار, نرم افزار, سیستم های جامع و خدمات اینترنت, طراحی وب سایت, شبکه و سیستم های مدیریت CRM 

     - مشاور بانکی و سرمایه گذاری واحدهای صنایع

     - تامین مالی

       ما به دنبال ايجاد فرصت هاي جديد  براي کسب و کار شما هستيم, فرصت هاي کسب و کار نبايد از دست بروند، در دسترس بودن اطلاعات جامع و بروز کسب و کار مي تواند به تحولي مثبت در فضاي کسب و کار شما بينجامد, براي شروع  و اثبات عملي اينکه ما هواي شما را داريم با ما تماس بگيريد.

 

                                                                                                                                                               صنایع ایران

شرکت وردسان

شرکت وردسان

ارسال شده در : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹
شرکت وردسان

شرکت وردسان

ارسال شده در : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹
اتصالات قابل انعطاف

اتصالات قابل انعطاف

ارسال شده در : ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
ماشین ساز پایدار صنعت ارومیه

ماشین ساز پایدار صنعت ارومیه

ارسال شده در : ۱۳۹۴/۰۴/۲۴
وکیل پایه یک وکارشناس ارشد حقوق

وکیل پایه یک وکارشناس ارشد حقوق

ارسال شده در : ۱۳۹۴/۰۴/۳۱
داوری در دعاوی وقراردادها

داوری در دعاوی وقراردادها

ارسال شده در : ۱۳۹۴/۰۴/۳۱
مشاور حقوقی در شرکت ها

مشاور حقوقی در شرکت ها

ارسال شده در : ۱۳۹۴/۰۴/۳۱
گروه صنعتی نانو طراح

گروه صنعتی نانو طراح

ارسال شده در : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱
مشاوره پیش تولید

مشاوره پیش تولید

ارسال شده در : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱
نشست مقامات عالی رتبه ایران و آلمان

نشست مقامات عالی رتبه ایران و آلمان

ارسال شده در : ۱۳۹۴/۰۵/۲۴
تولید قطعات لاستیکی شایان پلیمر

تولید قطعات لاستیکی شایان پلیمر

ارسال شده در : ۱۳۹۴/۰۷/۰۴
صنایع مفتولی کمیل

صنایع مفتولی کمیل

ارسال شده در : ۱۳۹۴/۰۷/۰۹
عایق نانو پلیمر - عایق نانو سیلیکون

عایق نانو پلیمر - عایق نانو سیلیکون

ارسال شده در : ۱۳۹۷/۰۷/۰۴


Copy

شرکت فنی مهندسی علم و صنعت خواجه نصیر

مطالب مرتبط

ثبت شکایات

قوانین ثبت آگهی

قوانین وبسایت

 

logo-samandehi

دارای پروانه نشر از مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

آدرس : ایران- تهران، زعفرانیه

صندوق پستی 1458-19395

تلفن :

+982122750210

+982122750380

+982122750430

نمابر:

+982122750569

همراه:

+989128361805

ایمیل:

info@sanayeiran.com

وبسایت:

www.sanayeiran.com

عضویت در خبرنامه

... و یا ایمیل خود را وارد کنید.

 
تماس با ما

*نام:

ايميل:

*پيام: