لفاف های متالایز

 

فیلم های متالایز

      با توجه به ارائه تعریف و بیان انواع روش های تولید فیلم های متالایز توسط دیگر دوستان، در این پاسخ به بیان مزایا و انواع استفاده از این فیلم ها پرداخته می شود.

     فيلم هاي با ممانعت کنندگي بالا موجب افزايش ماندگاري و کاهش تعداد مراحل توليد محصولات غذايي مي‌شود.
     سازگاري فيلم هاي مذکور با مواد غذايي محتوي چربي هاي غير ترانس، فرصت‌هاي جديدي را پيش روي توليد کنندگان محصولات غذايي قرار داده است. توليد کنندگان محصولات غذايي فاسد شدني به خوبي مطلع هستند که درج تاريخ انقضاي طولاني تر بر ظروف محصولات غذايي تأثير به سزايي در تصميم گيري مشتري در انتخاب نوع و برند مورد نظر دارد. حتي در صورتي‌که خريدار از قبل برند محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده باشد، به طور طبيعي تمايل دارد کالايي را خريداري نمايد که ديرترين تاريخ انقضا را داشته باشد. اين موضوع باعث مي‌شود محصولاتي که تاريخ انقضاي زودتري دارند جذابيت کمتري داشته باشند. اين معضل با توجه به روند رو به افزايش حذف روغن هاي نباتي هيدورژنه که شامل چربي هاي ترانس است، پررنگ تر هم مي‌شود. از اين روغن‌ها به شکل معمول براي طولاني کردن ماندگاري محصولات غذايي نظير چيپس، مواد غذايي آماده و شيريني ها استفاده مي‌شود. اما بسياري از روغن‌هاي خوراکي که جايگزين چربي هاي ترانس مي‌شوند در برابر اکسيژن و رطوبت حساس تر هستند. اين مطلب به اين معنا است که بسته بندي مواد غذايي جديد که با روغن هاي جايگزين ساخته مي‌شوند، نيازمند استفاده از ظروفي است که بازدارندگي بيشتري در برابر رطوبت و اکسيژن داشته باشند. اگر اين غذاها در ظروفي که براي بسته بندي غذاهاي محتوي چربي ترانس مورد استفاده قرار مي‌گيرد بسته بندي شوند، ماندگاري به نسبت کوتاه‌تري خواهند داشت و ريسک ضرردهي شرکت توليد کننده بيشتر مي‌شود. توليد کنندگان محصولات غذايي براي دستيابي به بازدارندگي بالا در برابر عبور اکسيژن و بخار آب و افزايش ماندگاري کالاهاي فاسد شدني از ظروفي استفاده مي‌كنند که در ساخت آن ها از فيلم پلي پروپيلن روکش دار (از جمله فیلم های متالایز)استفاده شده است. معمولا پلي پروپيلن روکش شده با PVdC    ، فويل آلومينيومي يا ترکيب پلي پروپيلن با مواد فلزي ممانعت کننده مورد استفاده قرار مي‌گيرد. در ميان سه گزينه مذکور، ورقه فويل آلومينيومي اساسا در برابر رطوبت واکسيژن نفوذ ناپذير است؛ نرخ عبور بخار آب (MVTR    ) و اکسيژن (OTR   ) فويل آلومينيومي نزديک به صفر می باشد.

کاربردها

     فيلم متالايز با خاصيت ممانعت کنندگي فوق العاده بالا و مورد استفاده در بسته بندي سرد (بسته بندي محصولات غذایی سرد)

     فيلم متالايز با خاصيت ممانعت کنندگي فوق العاده بالا براي بسته بندي سرد، يک فيلم چند لايه است. اين فيلم متشکل از يک فيلم جهت دار دو محوري است که روي آن با لايه اي متشکل از ورقه آلومينيومي و لايه اي با ممانعت کنندگي فوق العاده بالا به روش وکيوم پوشانده شده است؛ زير آن هم با لايه ويژه بسته بندي سرد پوشانده شده است. اين فيلم را مي‌توان به عنوان بافت دروني ورقه اي که توسط سازنده ظروف براي ساخت ظرف‌هاي بسته بندي سرد استفاده مي‌شود به کار برد، يا اينکه از آن به عنوان لايه مياني ورقه با خصوصيات استثنائي ممانعت کنندگي در برابر رطوبت و اکسيژن استفاده کرد. استفاده از اين فيلم براي بسته بندي محصولات گازدار ايده آل است. يک طرف فيلم مذکور با لايه اي مرکب پوشانده شده است. اين لايه متشکل است از ورقه اي با ممانعت کنندگي فوق العاده بالا که روي آن به روش وکيوم با آلومينيوم پوشانده شده است. طرف ديگر فيلم با لايه ويژه کاربردهاي بسته بندي سرد روکش شده است.

فيلم متالايز با خاصيت ممانعت کنندگي فوق العاده بالا براي مصارف بسته بندي گرم (بسته بندي مواد غذايي گرم)

     این فیلم با خاصيت ممانعت کنندگي فوق العاده بالا متشکل است از يک فيلم دو محوري جهت دار شده که روي آن به روش وکيوم با لايه اي از آلومينيوم و لايه ممانعت کننده (با ممانعت کنندگي فوق العاده بالا) پوشانده شده است؛ زير آن هم با لايه اي که ويژه بسته بندي گرم است روکش شده است. فيلم مذکور را مي‌توان به عنوان لايه دروني ورقه بسته بندي مورد استفاده قرار داد. اين فيلم بازدارندگي مناسبي در برابر نفوذ اکسيژن و رطوبت به ويژه در مورد بسته بندي محصولات گازدار دارد. ظروف ساخته شده با اين فيلم از دوام عالي برخوردار بوده و کارايي خود را بعد از ساخته شدن حفظ مي‌کنند. با توجه به اينکه چگالي نوري (optical density) فيلم مذکور بيش از 2.0 است، از بازدارندگي عالي نوري برخوردار است. اين فيلم در محدوده وسيعي از کاربردهاي مرتبط با بسته بندي گرم قابل استفاده است.

     این فيلم هاي جديد بسته بندي امکانات جديدي را در دسترس سازندگان ظروف و مشترياني که خواهان افزايش ماندگاري غذاهاي فاسد شدني هستند، قرار مي‌دهند. توليدکنندگان مواد غذايي مايل به جايگزيني روغن‌هاي نباتي هيدروژنه محتوي چربي هاي ترانس با روغن‌هاي خوراکي ديگري هستند که فاقد چربي هاي ترانس است. اين روغن‌ها ناپايدارتر بوده و در صورتي که در معرض اکسيژن و بخار آب قرار گيرند حساسيت بيشتري داشته و راحت‌تر تجزيه مي‌شوند. به اين ترتيب استفاده از فيلم هاي مذکور در راستاي منافع توليدکنندگان مواد غذايي است. فرمول جديد استفاده از روغن هاي فاقد چربي ترانس در مواد غذايي موجب کوتاه تر شدن تاريخ انقضاي آنها شده است؛ با بهبود خصوصيات ممانعت کنندگي فيلم هاي بسته بندي اين کاهش زمان جبران مي‌شود و امکان عرضه محصولات غذايي سالم با ماندگاري طولاني تر فراهم مي‌شود.

     شرکت آمريکايي Toray Plastics فيلم هاي ممانعت کننده جديدي را توليد کرده است که فيلم هاي کو-اکستروژن متالايزOPP با خاصيت فوق العاده بالاي ممانعت کنندگي نیزاز این دسته مي‌باشند.

    صنایع ایران با وجود كادر مهندسي بسيار قوي ،‌تجهيزات توليدي تخصصي و انحصاري ، تعهد و التزام پرسنل و مديريت شركت به امر كيفيت و تحويل به موقع ، همكاري با توليد كنندگان معتبر داخلی ، وجود شبكه گسترده فروش و خدمات باعث گرديد اين شركت در مدت فعاليت چند ساله خود در زمینه های زیر سر بلند از انجام كليه سفارشات در يافتي ، نامي نيك از تلاش صنعتگر ايراني در صنایع داخلی بر جاي بگذارد.

 

     - ارائه خدمات مشاوره در زمینه های  مختلف صنایع ( برندینگ, طراحی لوگو, چاپ و تبلیقات )

     - مطالعات مکان یابی و مطالعات بازارهای هدف صنایع

     - مطالعات امکان سنجی و طرحهای توجیهی صنایع

     - طراحی و احداث واحدهای صنایع ( تاسیسات و ابنیه )

     - اصلاح, ارتقاء و تامین تجهیزات و ملزومات واحدهای صنایع

    - تامین و تدارک کلیه لوازمات صنایع ( ابزارآلات, ملزومات ایمنی, ماشین آلات صنعتی, ماشین سازی, برق, الکترونیک, اتوماسیون صنعتی, انرژیهای نو و پاک )

     - همکاری آموزشی و مشاوره ای در طراحی و پیاده سازی واحدهای صنایع ( صدور کلیه گواهینامه های استاندارد بین المللی ISO )

     - فن آوری اطلاعات و ارتباطات واحدهای صنایع ( سخت افزار, نرم افزار, سیستم های جامع و خدمات اینترنت, طراحی وب سایت, شبکه و سیستم های مدیریت CRM 

     - مشاور بانکی و سرمایه گذاری واحدهای صنایع

     - تامین مالی

       ما به دنبال ايجاد فرصت هاي جديد  براي کسب و کار شما هستيم, فرصت هاي کسب و کار نبايد از دست بروند، در دسترس بودن اطلاعات جامع و بروز کسب و کار مي تواند به تحولي مثبت در فضاي کسب و کار شما بينجامد, براي شروع  و اثبات عملي اينکه ما هواي شما را داريم با ما تماس بگيريد.

 

                                                                                                                                                               صنایع ایران

شرکت وردسان

شرکت وردسان

ارسال شده در : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹
شرکت وردسان

شرکت وردسان

ارسال شده در : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹
اتصالات قابل انعطاف

اتصالات قابل انعطاف

ارسال شده در : ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
ماشین ساز پایدار صنعت ارومیه

ماشین ساز پایدار صنعت ارومیه

ارسال شده در : ۱۳۹۴/۰۴/۲۴
وکیل پایه یک وکارشناس ارشد حقوق

وکیل پایه یک وکارشناس ارشد حقوق

ارسال شده در : ۱۳۹۴/۰۴/۳۱
داوری در دعاوی وقراردادها

داوری در دعاوی وقراردادها

ارسال شده در : ۱۳۹۴/۰۴/۳۱
مشاور حقوقی در شرکت ها

مشاور حقوقی در شرکت ها

ارسال شده در : ۱۳۹۴/۰۴/۳۱
گروه صنعتی نانو طراح

گروه صنعتی نانو طراح

ارسال شده در : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱
مشاوره پیش تولید

مشاوره پیش تولید

ارسال شده در : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱
نشست مقامات عالی رتبه ایران و آلمان

نشست مقامات عالی رتبه ایران و آلمان

ارسال شده در : ۱۳۹۴/۰۵/۲۴
تولید قطعات لاستیکی شایان پلیمر

تولید قطعات لاستیکی شایان پلیمر

ارسال شده در : ۱۳۹۴/۰۷/۰۴
صنایع مفتولی کمیل

صنایع مفتولی کمیل

ارسال شده در : ۱۳۹۴/۰۷/۰۹
عایق نانو پلیمر - عایق نانو سیلیکون

عایق نانو پلیمر - عایق نانو سیلیکون

ارسال شده در : ۱۳۹۷/۰۷/۰۴


Copy

شرکت فنی مهندسی علم و صنعت خواجه نصیر

مطالب مرتبط

  ثبت شکایات

  قوانین ثبت آگهی

  قوانین وبسایت

   

  logo-samandehi

  دارای پروانه نشر از مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  آدرس : ایران- تهران، زعفرانیه

  صندوق پستی 1458-19395

  تلفن :

  +982122750210

  +982122750380

  +982122750430

  نمابر:

  +982122750569

  همراه:

  +989128361805

  ایمیل:

  info@sanayeiran.com

  وبسایت:

  www.sanayeiran.com

  عضویت در خبرنامه

  ... و یا ایمیل خود را وارد کنید.

   
  تماس با ما

  *نام:

  ايميل:

  *پيام: